Початкова школа

Навчання грамоти. Звук і буква А. Алфавіт. 1 клас.

17 грудня 2010 - Люмила Корнійчук

Тема. Звук і буква А. Алфавіт.

Мета. Засвоїти звук [а] і букви «А,а». Ознайомити з алфавітом. Розвивати вміння за допомогою дотику визначити вивчені бу­кви. Розрізняти голосні і приголосні звуки.
 
Хід уроку
 
 І. Повторення вивченого.
 
– Поділимо слово оса на склади о - са.
– Який склад вимовляємо з більшою силою?
– Як називається цей склад?
 
II. Робота над новим матеріалом.
 
1. На набірному полотні слово оса.
  • Якою буквою закінчується слово оса.
  • Вимовимо звук [а].
  • Якою буквою починається слово оса?
  • Вимовимо звук [о].
  • Звуки [а], [о] - голосні. При їх вимові повітря вільно виходить, не зустрічає ніяких перешкод. Ці звуки можна заспівати (співаємо о-о-о, а-а-а). Такі звуки називаються голосними. Вони позначаються буквами: О, А.
2.Візьмемо букву А.
 
Ось перед нами каса букв. Кожна буква має своє місце. Називається це містечко, де живуть букви "Алфавіт". Як і в кожному місті тут є "будиночки". В такому будиночку мешкає певна буква. В першому - буква А. (Буква А вкладається в кишеньку). Далі діти знаходять "бу­диночки", в яких знаходяться букви С, О і розкладають ці букви по "домівках".
 
3. Букв "а" дві - велика і мала.
 
Виліпимо "А" велику. Вона складається з трьох елементів: дві більші однакові палички і одна менша. Буква "а" мала складається з двох елементів: паличка заокруглена вгорі і внизу і півовал, як буква с.
 
4. Фізкультхвилинка.
 
Будем дружно ми вставати,
Щоб ногам роботу дати.
Раз - присіли, Два - всі встали,
Три руками помахали.
 
5. Робота в зошитах.
 
Надрукуємо "А", "а", слова оса за зразком.
 
6. Вивчимо вірш.
 
Автобус їде вздовж алеї,
Акація цвіте в садку,
А ми зібралися під нею,
Абетку вивчити легку.
 
7. Словникова робота:
 
роз’яснення слів алфавіт, абетка, азбука.
 
8. Назвати сусідів букви "а" в словах: сад, рак, мак.
 
9. Гра "Визнай букву".
 
На столі розкладені букви: о, с, а з наждачного паперу. Учню зав’язуються очі. Він бере букву і визначає, яка це буква за допомогою тактильних відчуттів.
 
10. Фізкультпауза.
 
Діти марширують під вірш:
Ати - бати – Йшли солдати
Ати - бати – На базар.                           
Ати - бати – Що купили?
Ати - бати – Самовар!
 
11.Самостійна робота.
 
"Знайти букву "а". Учням роздаються картки зі словами: троянда, хата, машина та інші. Треба олівчиком підкреслити букву "а".
 
III. Слухання казки "Курочка Ряба".
 
-         Діти, хто з вас знає казочку "Курочка Ряба"? (Діти розповідають цю казку)
-         А тепер я вам її прочитаю.
Але перш, ніж читати, я поставлю вам таке запитання:
-         Чому плакав дід, плакала баба, коли мишка розбила яєчко?
Питання за змістом.
-         Про кого казочка?
-         Яке яєчко знесла курочка?
-         Чому дід з бабою хотіли його розбити?
-         Хто допоміг їм розбити яєчко?
-         Так чому ж вони плакали?
-         Бо дід з бабою хотіли його з’їсти, а воно впало на підлогу,
розтеклося по підлозі і їсти його вже не можна було.
-         Що пообіцяла курочка?
-         А як звали курочку?
-         А чому її так звали?
 
IV. Підсумок.
 
-         Яку букву ми сьогодні вивчили?
-         Який звук позначає ця буква? (Голосний)
-         Чому?
-         Який ще голосний ви знаєте?
 
Файли до статті:

article167_1.doc | 42,5 Kб | Завантажено: 860 разів
Рейтинг: 0 Голосов: 0 14131 перегляд

Немає коментарів. Ваш буде першим!